Учасники конференції для сантехніків у Житомирі

Інновації в сучасній сантехнічній освіті

Майстри та педагоги закладів професійної освіти навчались інноваційним підходам у сантехнічній освіті. Вони ознайомилися з новими технологіями та особливостями сучасного монтажу і обслуговування.

Матеріали конференції
36
учасників
13
партнерів
187
сторінок

20-25 вересня 2021 року.

Навчання відбулося в межах Всеукраїнської навчально-практичної конференції «Інновації в сучасній сантехнічній освіті» на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомир. У конференції взяли участь 36 учасників з 20 закладів профтехосвіти України.

Конференція пройшла у два етапи: спершу навчання розпочалося для майстрів виробничого навчання, згодом – для педагогів. Серед тем, які вивчали учасники: теорія роботи насосного обладнання, принципи роботи та особливості інфрачервоних теплових панелей, схеми монтажу різних типів сучасних настінних газових котлів тощо. Крім того, кожного дня навчання розпочиналось із гри «Правда чи брехня (True-False)», яка базувалась на попередньо засвоєному матеріалі.

Майстри та педагоги профтехів, які успішно завершили навчання, отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Тим часом, учні І курсу Центру професійно-технічної освіти Житомира знайомилися з процесом виробництва сантехнічної продукції на заводі Geberit у м. Славутич. А наступного дня вони відвідали майстер-клас, на якому довідалися, які навички потрібні для того, щоб досягти успіху у професії та отримати високооплачувану роботу. Практичною частиною заходу став тренінг з використання сантехнічного інструменту та ущільнюючих матеріалів, який провів інженер-монтажник Роман Летнянка, двократний чемпіон України серед інсталяторів (Install Batlle 2017, 2018), бронзовий чемпіон міжнародного конкурсу інсталяторів Grundfos Installer Championship.

На додачу до цього, у межах конференції пройшов захід з професійної орієнтації для школярів. Представники проєкту та компаній-виробників познайомили школярів з можливостями сучасної профтехосвіти, продемонстрували особливості професії та розвіяли поширені міфи, які домінують в суспільстві.

Проведення таких навчально-практичних конференцій є важливим елементом у реформуванні профтехосвіти в Україні та підвищенні її престижу, як серед роботодавців так і у молоді в цілому. Професійна освіта в майбутньому має бути інноваційною, забезпеченою кращим обладнанням та спроможною надавати знання європейського рівня. Без інновацій у цій сфері не можливо говорити про проведення успішної реформи профтехосвіти, адже вона є джерелом покращення стану економіки. Сьогодні вже є запит на практичні навички, робітничі професії та працівників, які мають практичну освіту, можемо прогнозувати, що запит суспільства на професійну (професійно-технічну) освіту та підтримка з боку управлінців будуть лише збільшуватися
Ірина Шумік
генеральна директорка директорату професійної освіти МОН