Наглядова рада проєкту листопад 2021

Проєкт EdUP визначив пріоритети на наступні півроку

Подальша розробка мобільних застосунків, серія практичних тренінгів для викладачів, а також посилення співпраці з бізнесом – ці пріоритети визначатимуть порядок денний EdUP на наступний період

Наглядова рада проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) провела чергове засідання, щоб підвести підсумки та окреслити подальші кроки для досягнення місії та цілей Проєкту.

В онлайн-зустрічі взяли участь члени Наглядової ради проєкту, представники закладів-реципієнтів, а також фундації Свісконтакт, яка реалізує проєкт.

«Усе, що було зроблено в межах проекту, має великий вплив на розвиток галузі», – сказав на відкритті зустрічі заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

«Проєкт набирає обертів і привертає увагу медіа. Особливо впродовж останніх місяців.  Проєкт привертає увагу бізнесу. Провідні компанії сектору висловлюють бажання надавати підтримку в його реалізації. Проєкт привертає увагу не лише уряду України, з яким ми давно співпрацюємо, але й уряду Швейцарії – на найвищому рівні. Так, 28 жовтня віце-президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс відвідав Одесу, приділивши увагу розвитку професійної освіти в Україні. І ми сподіваємося, що проєкт набиратиме обертів й надалі і привертатиме все більше уваги», – прокоментував Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва посольства Швейцарії в Україні.

Нещодавні досягнення та ключові заходи проєкту представила Соня Луслі, менеджерка проєкту EdUP. Вона також окреслила ключові завдання, які мають бути реалізовані протягом наступних кількох місяців: серія практичних семінарів для вчителів ПТНЗ у співпраці з партнерами з приватного сектору; навчання зі створення та реалізації бізнес-планів для керівників ПТНЗ; поширення електронного навчання шляхом розробки мобільних застосунків для учнів та підсилення комунікації між навчальними закладами та бізнесом шляхом організації візитів та майстер-класів.

«Діяльність проєкту є дуже важливою для бізнесу і держави в цілому. З одного боку, в Україні є чимало будмайданчиків, які потребують кваліфікованих робочих рук. А з іншого, наразі готується новий проєкт закону про професійну освіту. Тому ми рухаємося на хвилі, робимо важливі речі і долучаємося до реформи професійної освіти», – зазначив Олексій Раков, генеральний директор ТОВ «Геберіт Трейдинг».

Підводячи підсумок зустрічі, Мартін Дітчі, регіональний директор Swiscontact країн Східної Європи, зауважив, що для того, щоб побачити зміни в системі, необхідні, щонайменше, один-два навчальні цикли. «Удосконалення професійного навчання вже багато років є візитівкою Swisscontact, тому цей проєкт є надзвичайно важливим для нас, і ми з нетерпінням очікуємо на  подальші досягнення в цій сфері», – зазначив Мартін Дітчі.