Проєкт EdUP допоміг закладам профтехосвіти задовольнити низку потреб, що виникли у зв’язку з військовою агресією РФ проти України. 

Власне, мова йде про придбання сантехнічного обладнання та витратних матеріалів для закладів, які приймали у своїх гуртожитках внутрішньо переміщених осіб та надавали тимчасовий прихисток тим, хто цього потребує. Безпосередній перелік потреб команда Проєкту визначила за підсумками інтерв’ю з представниками закладів профтехосвіти.

В одному із закладів-реціпієнтів допомога Проєкту надала можливість створити додаткові сантехнічні приміщення для 120 внутрішньо переміщених осіб. В іншому закладі вдалося вирішити нагальну потребу в пранні білизни для 60 осіб, які проживали в гуртожитку.

Серед потреб, які вдалося задовольнити таким чином, було і встановлення бойлерів для забезпечення кімнат гуртожитку гарячою водою, облаштування додаткових туалетних кімнат та санвузлів в закладах профтехосвіти. Один з реціпієнтів отримав витратні матеріали, які дали можливість якісно підготувати групу випусників та провести практичні заняття для учнів першого року навчання.

«Миттєве реагування, злагоджена робота та безпрецедентне  бажання допомогти членів Проєкту реально врятували заклад від кризи, зокрема гігієнічної», – коментує представник одно із закладів Західної України, який прийняв у своїх стінах близько 160 переселенців.

Деякі заклади скористались можливістю і включили установку сантехнічних пристроїв до практичного навчання та долучали до робіт внутрішньо переміщених осіб, демонструючи їм особливості професії.

«На цьому наша допомога не вичерпується. Ми регулярно слідкуватимемо за потребами закладів – учасників Проєкту й намагатимемося надавати допомогу, яка полягатиме не лише в придбанні необхідних пристроїв та матеріалів, але й у налагодженні взаємодії з бізнесом».

Соня Луслі, менеджерка проєкту

 _____________________________________________________________________________________

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (SDC), ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України.