SWOT аналіз та SMART цілі: нові інструменти в побудові кар’єри

У процесі побудови кар’єри наставництво та взаємодія з викладачем є не менш важливими, аніж перспективи працевлаштування

Що допомогає чи навпаки – заважає учням будувати успішну кар’єру? На думку педпрацівників, такі чинники є внутрішні (як-то мотивація, цілі та здібність до професії), так і зовнішні (сприяння родини, стан галузі та місцевого підприємництва). Разом з тим, розвинуті навички комунікації та самопрезентації допомогають учням в кар’єрі та значно підвищують їх шанси на успіх, хоча й не замінюють потребу в якісній фаховій підготовці.  

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) у партнерстві з експертною платформою Career Hub Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» розпочав тренінговий курс «Підготовка молоді до успішної кар’єри».

До курсу вже долучилося тридцять фахівців центрів розвитку кар’єри та педагогів, які навчають сантехніків.

Курс має на меті покращити навички педпрацівників у роботі з молоддю – як у групах, так і під час індивідуальних консультацій – з питань планування кар’єри, працевлаштування та організації власної справи. Навчання відбуватиметься в онлайн форматі і триватиме п’ять місяців – впродовж січня-травня 2022 року.

Програма тренінгів поєднує теоретичні та практичні завдання з можливістю спілкування та обміну досвідом між учасниками курсу. Важливо, що після кожного з чотирьох модулів педагоги виконуватимуться завдання з учнями та даватимуть зворотній зв’язок.

Власне після першої зустрічі, яка пройшла 12 січня, учасники отримали завдання скласти кар’єрний план з використанням SWOT-аналізу особистості та з використанням цілей, сформованих за системою SMART.  

Наступний тренінг пройде в лютому та буде присвячений пошукові роботи та працевлаштуванню молоді.

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (SDC), ТОВ «Геберіт Трейдинг» за підтримки Міністерства освіти і науки України та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт».