25 жовтня 2022 року завершився грандіозний проєкт – тренінговий курс з бізнес-планування для керівників закладів профтехосвіти. Автори кращих бізнес-планів отримали цінні призи та реальну можливість створити заклад своєї мрії.

Робота стартувала в серпні. Саме тоді проєкт EdUP наважився на сміливий крок – провести кількаденнний офлайн тренінг в Кам’янець-Подільському. Переважна більшість учасників прибула на захід особисто, частина ж долучилася онлайн. Тренінг проводила консалтингова агенція Develor Ukraine

Далі всі учасники були поділені на команди – по одній з кодного проєктного закладу. Їм довелося втілювати все почуте на папері, пропускаючи через власний досвід. Щоб робота проходила у правильному руслі, тренери проводили онлайн консультації з командами і розбирали домашні завдання. Варто сказати, що застосовувати теорію на практиці виявилося доволі нелегкою задачею.

І це не дивно, адже учасникам довелося в короткі терміни опанувати інструменти PESTEL аналізу, проводити SWOT оцінку, формувати SMART цілі та, щонайважливіше, правильно формувати стратегічну мету. 

За три місяці системної роботи команди розробили бізнес-плани та підготували фінальні презентації на розсуд журі. В онлан режимі поміж повітряних тривог, відсутного електропостачання та стабільного інтернет зв’язку команди презентували результати своєї роботи.

У підсумку найкращі плани підготували команди ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» (І місце), ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» та КЗ «Прилуцький професійний ліцей» Чернігівської обласної ради (ІІ місце). А бронзовими призерами стали ДНЗ «Київське регіональне вище професійне училище будівництва», ДНЗ «Ковельський центр професійно-технічної освіти» та ДНЗ «Чортківське вище професійне училище».

Тепер є очевидним, що робота лише починається. Так, адже майбутнє відновлення країни потребуватиме сильних та стійких закладів профтехосвіти. А про що мріють керівники ліцеїв та училищ та яким бачать свій шлях – вже зовсім скоро читайте на нашому сайті.

«Наш проєкт продовжуватиме роботу й надалі і ми розраховуємо долучитися до реалізації багатьох стратегічних ініціатив, окреслених нашими проєктними закладами у своїх бізнес-планах», – зазначила  Соня Луслі, менеджерка проєкту EdUP.

Матеріали тренінгу розміщені на сайті проєкту за посиланням

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (SDC), ТОВ «Геберіт Трейдинг» за підтримки Міністерства освіти і науки України та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт».