Сантехніки отримають новий освітній стандарт

Розпочато громадське обговорення проєкту нового освітнього стандарту. Запрошуємо висловити свою думку!

Робоча група, за активної участі експертів Проєкту та представників бізнесу, підготувала новий державний освітній стандарт з професії 7136 «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Відповідний професійний стандарт, затверджений у 2019 році, також був розроблений за підтримки Проєкту.

Стандарт базується на компетентнісному підході, що передбачає формування і розвиток у здобувача освіти ключових загальних та професійних компетентностей. До ключових компетентностей належать, зокрема, етика спілкування, математична компетенція, знання трудового законодавства, основ ведення підприємництва, ефективного використання ресурсів та захисту екології.

Варто зазначити, що освітній стандарт відображає сучасні тенденції у сфері сантехнічних та опалювальних технологій та робить особливий акцент на підтримці навчання впродовж життя, здобутті додаткових компетентностей та актуальних потребах ринку праці.  

Зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту стандарту приймаються МОН до 15 липня 2022 року на адресу: lushyk@mon.gov.ua. Контактна особа: Катерина Лущик.