10 жовтня 2022 року Броварський професійний ліцей приймав у своїх стінах делегацію зі Шверцарії, до якої увійшли представники Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), Посольства Швейцарії в Україні та Швейцарської фундації технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт».

Від України в зустрічі взяли участь представники МОН, керівництво ліцею та експерти проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP). Метою візиту було обговорення можливих напрямів співпраці у контексті майбутнього відновлення країни.

Микола Ладан, директор ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей», провів екскурсію закладом та продемонстрував три сучасні навчально-практичні центри, зокрема і з підготовки сантехніків. За його словами, ліцей прагне стати першим закладом в країні, який готуватиме фахівців з енергоефективності. Відповідний навчально-практичний центр знаходиться на стадії розробки.

Загалом в ліцеї навчається 543 учня та працює 56 педпрацівників. Гості завітали до класу, де проходило теоретичне заняття з професії монтажник санітарно-технічних систем та устаткування.  Варто зазначити, що навчальні підручники та робочі зошити з професії були розроблені декілька років тому саме за підтримки Швейцарії.

На завершення зустрічі відбулося обговорення перспектив розвитку закладу та бачення наступної фази швейцарсько-українського проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні», яка має розпочатися вже у наступному році. На додачу, експерти проєкту вперше продемонстрували три нові мобільні застосунки з професії, які вже доступні для завантаження за навчальними посібниками «Опалення», «Водопостачання» та «Водовідведення».

***

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (SDC), ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України