Які поради ви б дали своєму уявному наступнику? На ці питання відповідали учасники лідерського тренінгу EdUP – керівники закладів профтехосвіти з різних куточків України. Безперечно, у кожного з них за плечима є багаторічний досвід управління, складений як із вдалих рішень, так і прорахунків.   

Наводимо дванадцять заповідей дбалого керівника, які допоможуть убезпечити від хибних кроків та дадуть напрямок для розвитку.

  1. Ніколи не обіцяйте те, що не зможете виконати, – найперша порада.
  2. Творчо готуйтесь до зустрічі зі своїми абітурієнтами, будьте відкритими та не забувайте, що ваша аудиторія значно ширша, ніж ви думаєте.
  3. Не нехтуйте рекламою в соціальних мережах та на радіо.
  4. Не розміщуйте друковані оголошення про заклад на інформаційних дошках у школах, їх швидко зірвуть, це – гроші на вітер.
  5. Перевіряйте власні ініціативи на результативність та ефективність.
  6. Не розпочинайте знайомство з партнерами з бюрократії. Ви маєте усвідомити, що від бізнесу вам, перш за все, потрібна довгострокова ефективна співпраця, а не формально підписані документи для звітності.
  7. Не давайте своїм колегам та підлеглим доручень, які вони не здатні виконати.
  8. Будьте дуже уважним до деталей при формуванні плану закупівель.
  9. Будьте вигадливими під час організації освітнього процесу, спробуйте змішані форми навчання, коли не можете обрати якусь конкретну.
  10. При роботі з ВПО не перекладайте вирішення всіх організаційних питання на персонал гуртожитків, залучайте ВПО до співпраці, до процесів підтримки життєдіяльності гуртожитку, організації підтримки інших.
  11. Проводьте енергоаудит, щоб свідомо підходити до вирішення питань енергоефективності.
  12. Ставте автономні котельні.

Детальніше про лідерський тренінг «Бізнес-планування як інструмент сучасного управління закладами профтехосвіти».

***

Проєкт «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» (EdUP) впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (SDC), ТОВ «Геберіт Трейдинг» та виконується Швейцарською фундацією технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт» за підтримки Міністерства освіти і науки України